Z boiska na ring – Kamil Sylwestrzak zawalczy dla dzieci chorych na raka

Czy stadionową murawę można zamienić na ring? Historia pokazywała, że tak, czego przykładami są choćby Jacek Wiśniewski czy Piotr Świerczewski. Koroniarska rodzina ma swojego nowego przedstawiciela w tej branży – Kamil Sylwestrzak 19 września zmierzy się na ringu w charytatywnej gali bokserskiej! Areną zmagań będzie nie byle jaki obiekt – Stadion Wrocław.

Impreza jest organizowana przez fundację Cancer Fighters, zajmującą się pomocą dzieciom chorym na raka. Będzie to gala bokserska białych kołnierzyków, a to oznacza, że jej uczestnikami są osoby, które na co dzień parają się innymi zajęciami, niż sztuki walki. Tego dnia staną jednak w ringu, by z wpływów z biletów, aukcji charytatywnych, loterii i konkursów zebrać fundusze dla podopiecznych fundacji Cancer Fighters.

Kamil Sylwestrzak działalność tej fundacji wspierał grając jeszcze w Kielcach. – Jakiś czas temu zadzwonił do mnie Marek Kopyść – organizator gali, a prywatnie mój kolega. Powiedział, że potrzebuje zawodnika – nawet przez chwilę się nie zastanawiałem. Jestem w treningu już jakiś czas, chciałem bić w MMA lub K1, jednak mój przeciwnik przygotował się na boks i zdecydowałem się podjąć to wyzwanie – mówi Kamil.

„Małpa” zacięcie do sztuk walki miał jeszcze grając w Koronie. Swego czasu na kanale Korona TV powstał nawet spot promocyjny, w którym Sylwestrzak zachęcał do uprawiania tego rodzaju sportu. – Cały czas mam kontakt z chłopakami z Klincza (kielecka sekcja sportów walki – przyp. red). Wczoraj dzwonił do mnie nawet Rafał Maciaszek i udzielał cennych porad. Fakt jest taki, że gdy byłem 4 lata w Kielcach to w wolnej chwili trenowałem sztuki walki. Wówczas jednak było to bardzo nieregularne i rzadkie, brakowało czasu na łączenie tego z piłką nożną – wyjawia Sylwestrzak.

Przez ostatnie 4 miesiące były zawodnik, m.in. Korony czy Cracovii, potraktował trening sztuk walki już niemal profesjonalnie. Trenuje 2 razy dziennie i ma nadzieję, że efekty przyjdą niebawem. – To będzie mój oficjalny debiut, sama taka gala też jest organizowana po raz pierwszy przez tę fundację. Pewnie z czasem przybierze ona nieco inną postać, choć i tak uważam, że jest robiona z mocnym przytupem – mówi Kamil.

I rzeczywiście – Sylwestrzak zawalczy na terenie stadionu Śląska Wrocław. Niegdyś miał okazję tam występować jako piłkarz (i nawet strzelać bramki w barwach Korony!), teraz sprawdzi się w innej roli. – Nie mam się czego stresować. Myślałem o tym przez całe życie, a jeśli mogę jeszcze pomóc dzieciom to idealna sprawa. To będzie dla mnie spełnienie marzeń, również tych sportowych. Zobaczymy jaki efekt przyniesie nieco poważniejsze potraktowanie przeze mnie sztuk walki – zastanawia się „Małpa”.

Jego przeciwnikiem będzie Franek Rumak, postać znana m.in. z telewizyjnych programów typu „Love Island. Wyspa Miłości” czy „Ninja Warrior”. – Wcześniej Franek wrzucał więcej filmików, teraz pewnie nie chce, aby nie odkrywać kart (śmiech). Z tego co wiem to lubi się bić, więc szykuje się ciekawa walka. Mam nadzieję, że damy dobre show. Wiem też, że ma dobre serce i robi to pewnie z podobnych względów, co ja – chęć sprawdzenia się w tym sporcie i zaangażowanie w pomoc fundacji – ocenia rywala Sylwestrzak.

Cel walki jest szczytny, co jednak z dalszą karierą piłkarską „Małpy”? Czy oznacza to definitywne zawieszenie butów na kołku? – Sytuacja jest skomplikowana. Ostatnie lata nie były dla mnie udane w piłce nożnej. W Płocku podwójna kontuzja, w Chojnicach miałem się odbudować, a mieliśmy bardzo słabe dwa sezony. Do tego przyszedł pan Smółka, z którym nie mieliśmy razem po drodze. Jedyną opcją jaką rozważałem był powrót do Kielc – opowiada Kamil.

Sylwestrzak zimą 2019 roku, po rozwiązaniu kontraktu z Chojniczanką, trenował nawet kilka dni z Koroną prowadzoną wówczas przez Mirosława Smyłę. Co stanęło na jego drodze powrotu do Kielc? – Nie będę się na ten temat rozwijał – po prostu nie było mi dane zagrać ponownie dla Korony. Rodzina nie chciała już bym wyjeżdżał w Polskę, jedyną opcją były Kielce. Mieszkamy w Chojnicach, mamy tu swoje biznesy, żona prowadzi restaurację, a ja piłkarsko miałbym jedynie możliwość grania na amatorskim poziomie, stąd decyzja by na ten moment rozstać się z futbolem – opisuje Sylwestrzak.

Póki co pozostaje nam zatem kibicować „Małpie” w jego debiucie na ringu. Gala odbędzie się 19 września o godz. 19:00 na Stadionie Wrocław. Sylwestrzakowi mocno kibicują inni byli Koroniarze – Marcin Cebula czy Bartosz Kwiecień i – kto wie – być może osobiście będą wspierać Kamila. Powodzenia!

A jeżeli chcecie, poprzez walkę „Małpy”, wesprzeć finansowo dzieci zmagające się z nowotworem, zapraszamy pod link TUTAJ!

Michał Siejak
Michał Siejak
Na pierwszym meczu Korony pojawiłem się w 1998 roku i od tej pory wszystko się zaczęło... Działalność medialną wokół klubu rozpocząłem w 2007 roku, kiedy to przez 4 lata współprowadziłem portale kibiców - KoronaKielce.net i MKS-Korona-Kielce.pl, działając jednocześnie w SKKK "Złocisto Krwiści". W latach 2011-2019 tworzyłem telewizję klubową Korona TV. Teraz koroniarsko udzielam się na kanale Siejo TV na YouTube, w audycji "To My Scyzory" w Weszło FM i na portalu bandaswirow.com. Zawodowo realizuję materiały wideo dla Canal + Sport i kilku innych projektów.

Ostatnie artykuły

#NoweOtwarcie to…? 2/2 – dłuższe wypowiedzi

Wczoraj na naszej stronie opublikowaliśmy pierwszą część pomysłów zaprezentowanych przez kibiców Korony Kielce. Dziś pora zaprezentować drugi artykuł, zawierający dłuższe przemyślenia "Żółto-czerwonych" fanów...

#NoweOtwarcie to…? Cz. 1/2 – Twitter i krótsze wypowiedzi

Gdy parę dni temu w internecie została zainicjowana akcja #NoweOtwarcie, mało kto mógł się spodziewać, że spotka się ona z aż takim...

Jacek, królu złoty – wróciłeś!

Przed obecnym sezonem niektórzy żywili nadzieję, że będzie w klubie pewna osoba, która zamknie usta wszystkim krytykom. Człowieka, o którym mówiono, nie...

„Wysokie” wynagrodzenie nowego prezesa Korony. Wy tak na poważnie?

W ostatnich dniach w przestrzeni medialnej, a także na sesji Rady Miasta, podniosło się larum dotyczące wynagrodzenia nowego prezesa Korony Kielce. Polityczne...

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj