„To My Scyzory” – Bartoszek: Dziwi mnie krytyka Kiełba

Gościem wtorkowej audycji „To My Scyzory” był trener Maciej Bartoszek, który przez 50 minut odpowiadał na pytania zadawane przez kibiców i prowadzących audycję Weszło.fm. Padło wiele istotnych kwestii – dyspozycja Jacka Kiełba, Mateusza Cetnarskiego, zainteresowanie Grzegorzem Kuświkiem i Łukaszem Gikiewiczem czy temat młodych zawodników. Na sam koniec szkoleniowec zaapelował to wszystkich kibiców o pozytywne wsparcie dla drużyny. Zapraszamy do odsłuchu!

O Jacku Kiełbie:

Jestem bardzo zdziwiony krytyką Jacka. Widzę, że każdy zawodnik Korony, który kiedyś w niej grał i teraz wrócił, nie może liczyć na wsparcie i kredyt zaufania w przypadku słabszej formy. Ta drużyna potrzebuje czasu, a my zaczynamy się już bardzo denerwować, w zasadzie od trzeciego meczu z Puszczą Niepołomice. Jeśli słyszę, że Jacek nie ma siły biegać to niestety muszę powiedzieć, że wielu ludzi jest w błędzie. My to wszystko monitorujemy, proszę mi wierzyć, że Kiełb pracuje najwięcej na treningach i świeci przykładem. Jacek jest w stanie przebiec w meczu 11 kilometrów na różnej intensywności. Poszukujemy różnych rozwiązań na boisku, które obarczone są pewnym ryzykiem. Teraz Kiełb w trakcie meczu wymienia się pozycjami z Thiakane, to jest nasza koncepcja. Wierzę, że kibice będą go jeszcze oklaskiwać, uważam, że aktualnie na wyrost pewne opinie są powielane.

O Arturze Pirógu i wprowadzaniu młodzieży:

O Arturze słyszałem jeszcze, gdy był w CLJ. Zanim dostanie szansę w pierwszej drużynie, chcę by najpierw trochę pograł w seniorskiej piłce. Wielu młodym piłkarzom, którzy trenują z pierwszą drużyną, dałem już szansę. Podobnie będzie z tymi, którzy są w drugiej drużynie. Oni też dostaną okazję do zaprezentowania się, będą dobierani do treningów w pierwszym zespole, zobaczymy też czy zniosą te obciążenia. Artur na pewno niebawem będzie miał okazję z nami trenować.

O Macieju Firleju:

O tym, że Maciej nie gra w pierwszym składzie na pewno nie decyduje fakt, że wystawiam w nim Jacka Kiełba. Oni mogą równolegle występować na boisku. Sytuacja z Maćkiem jest taka, że po jego powrocie z wypożyczenia nie do końca podobała mi to, jak początkowo wyglądał, choćby w sparingu z Rakowem. Muszę jednak przyznać, że w treningach wygląda coraz lepiej, dlatego też dostaje więcej okazji do gry. Jest bardzo blisko pierwszego składu, tylko od niego zależy czy tę szansę wkrótce otrzyma.

O nowym napastniku. Kuświk, Gikiewicz, Sadajew?

Sadajew nie ma paszportu europejskiego, to też piłkarz, który już ma swój wiek, a w ostatnim roku praktycznie w ogóle nie grał. Podobnie jak Łukasz Gikiewicz, którego znam osobiście. Grzegorz Kuświk? O nim różne niepotrzebne historie się słyszy, ten piłkarz zresztą debiutował w Ekstraklasie za mojej kadencji. W ostatnim sezonie miał w Wiśle Płock lepsze statystyki niż Karol Angielski, z którym przed sezonem rozmawialiśmy, ale nie byliśmy w stanie sprostać wymaganiom finansowym. Najprawdopodobniej żaden z tych zawodników nie zasili naszej kadry, więc niektórych pewnie uspokoję, a innych zawiodę w tym względzie.

Cała audycja do odsłuchu poniżej:

Michał Siejak
Michał Siejak
Na pierwszym meczu Korony pojawiłem się w 1998 roku i od tej pory wszystko się zaczęło... Działalność medialną wokół klubu rozpocząłem w 2007 roku, kiedy to przez 4 lata współprowadziłem portale kibiców - KoronaKielce.net i MKS-Korona-Kielce.pl, działając jednocześnie w SKKK "Złocisto Krwiści". W latach 2011-2019 tworzyłem telewizję klubową Korona TV. Teraz koroniarsko udzielam się na kanale Siejo TV na YouTube, w audycji "To My Scyzory" w Weszło FM i na portalu bandaswirow.com. Zawodowo realizuję materiały wideo dla Canal + Sport i kilku innych projektów.

Ostatnie artykuły

#NoweOtwarcie to…? 2/2 – dłuższe wypowiedzi

Wczoraj na naszej stronie opublikowaliśmy pierwszą część pomysłów zaprezentowanych przez kibiców Korony Kielce. Dziś pora zaprezentować drugi artykuł, zawierający dłuższe przemyślenia "Żółto-czerwonych" fanów...

#NoweOtwarcie to…? Cz. 1/2 – Twitter i krótsze wypowiedzi

Gdy parę dni temu w internecie została zainicjowana akcja #NoweOtwarcie, mało kto mógł się spodziewać, że spotka się ona z aż takim...

Jacek, królu złoty – wróciłeś!

Przed obecnym sezonem niektórzy żywili nadzieję, że będzie w klubie pewna osoba, która zamknie usta wszystkim krytykom. Człowieka, o którym mówiono, nie...

„Wysokie” wynagrodzenie nowego prezesa Korony. Wy tak na poważnie?

W ostatnich dniach w przestrzeni medialnej, a także na sesji Rady Miasta, podniosło się larum dotyczące wynagrodzenia nowego prezesa Korony Kielce. Polityczne...

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj