Sektor legend, co się zowie

Mecz z Górnikiem Łęczna był z serii tych, o których chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Uwagę kibiców z tego spotkania przykuło jednak zdjęcie pięciu fanów, którzy wybrali się na ten mecz w koszulkach Urosa Djuranovicia, D’seana Theobaldsa, Bojana Cecaricia, Andresa Lioiego i Rodrigo Zalazara. Przypadek? Skądże! Za tą akcją kryje się bardzo ciekawa historia, którą specjalnie dla Was postanowiliśmy zgłębić.

– W lutym nasz kolega, kibic Korony, miał urodziny. Jest on wielkim fanem ligi angielskiej, podczas wspólnych rozmów często pojawiał się wątek D’seana Theobaldsa, któremu wróżyliśmy karierę w Premier League. Uznaliśmy, że dobrym pomysłem na prezent będzie podarowanie takiej koszulki – zaczyna Wiktor – jeden z pomysłodawców całego zamieszania.

– Gdy wszedłem do Sklepu Kibica i poprosiłem o spersonalizowanie koszulki z nazwiskiem Theobalds to pani stojąca za ladą zmierzyła mnie wzrokiem, który pamiętam do dziś. Potwierdzała trzy razy czy aby na pewno chodzi o taką koszulkę, zapytała również o powód. Wyjaśniłem, że chcemy D’seana podnieść na duchu i w ten sposób go wspierać – opisuje Wiktor. – Zaproponowano nam możliwość uzyskania na koszulce autografu od Theobaldsa. Z tego, co wiem, drużyna przeżyła niemały szok, gdy do szatni podrzucono do podpisu taką właśnie koszulkę – dodaje.

Podarowana koszulka D’seana Theobaldsa

Nikt jednak nie mógł przypuszczać, że parę miesięcy później kolekcja tego typu koszulek wzrośnie pięciokrotnie. Podczas lockdownu grupa znajomych kibiców założyła konwersację na Facebooku, podczas której padł ten pomysł. – Mecze Korony były, jakie były. Większość fanów wolałaby wiosną oglądać na boisku treningowym strzelanie rzutów wolnych przez Forsella, niż zerkać na całe spotkania Korony. Wówczas uznaliśmy, że to już za dużo, sprowadzeni piłkarze byli czymś więcej, niż zwykłym szrotem sprowadzanym do Kielc, to bardziej bałkański Caritas. Postanowiliśmy, że jeżeli Korona spadnie to dokupimy koszulki Cecaricia, Djuranovicia, Lioiego i Zalazara, by stały się symbolem tamtych czasów – mówi Wiktor. Za pomysłem nie kryła się jednak tylko i wyłącznie szydera. – Z jednej strony był to pewnego rodzaju manifest, z drugiej – chcieliśmy wesprzeć Koronę w tym ciężkim momencie istnienia klubu – wyjaśnia kibic.

Dwóch z tych kibiców zostało zauważonych na Suzuki Arenie już podczas starcia z GKS-em Jastrzębie. Na niedzielnym meczu z Górnikiem wreszcie mogli pojawić się w komplecie, wywołując tym niemałe zamieszanie na trybunach. – Gdy siadaliśmy na trybunach to śmiechu było co nie miara. Słyszeliśmy komentarze typu „ja jestem na to za trzeźwy”. Jeden z panów żartował, że ukradłem mu koszulkę, bo sam też miał trykot Djuranovicia! Negatywnych głosów nie słyszałem, ludzie raczej traktowali to z uśmiechem. Śmialiśmy się też, że tyle lat nie udało się załapać do Twoich kulis, a wystarczyło tylko założyć koszulki Djuranovicia i Cecaricia – opisuje Wiktor.

Czy kibice zamierzają poszerzać tę nietypową kolekcję? – Na razie jest nas pięciu, ale mamy kilku dalszych znajomych, którzy mogą to podłapać i poszerzyć skład. Na ten moment zapowiada się, że na meczu z Termalicą pojawi się Djuranović, Cecarić, Theobalds i być może Zalazar. Lioiego tym razem na pewno zabraknie – kończy Wiktor.

Samozwańczy „sektor legend” znajduje się pod zegarem, na łuku stadionu. Nie wiemy czy ostatecznie życzyć chłopakom poszerzenia kolekcji, ale jednego możemy być pewni – oby poprzedni sezon był ostatnim, w którym kandydatów do tworzenia takiego sektora było tak wielu. Bo to będzie oznaczać, że Korona w końcu zmierza w dobrą stronę.

Michał Siejak
Michał Siejak
Na pierwszym meczu Korony pojawiłem się w 1998 roku i od tej pory wszystko się zaczęło... Działalność medialną wokół klubu rozpocząłem w 2007 roku, kiedy to przez 4 lata współprowadziłem portale kibiców - KoronaKielce.net i MKS-Korona-Kielce.pl, działając jednocześnie w SKKK "Złocisto Krwiści". W latach 2011-2019 tworzyłem telewizję klubową Korona TV. Teraz koroniarsko udzielam się na kanale Siejo TV na YouTube, w audycji "To My Scyzory" w Weszło FM i na portalu bandaswirow.com. Zawodowo realizuję materiały wideo dla Canal + Sport i kilku innych projektów.

Ostatnie artykuły

#NoweOtwarcie to…? 2/2 – dłuższe wypowiedzi

Wczoraj na naszej stronie opublikowaliśmy pierwszą część pomysłów zaprezentowanych przez kibiców Korony Kielce. Dziś pora zaprezentować drugi artykuł, zawierający dłuższe przemyślenia "Żółto-czerwonych" fanów...

#NoweOtwarcie to…? Cz. 1/2 – Twitter i krótsze wypowiedzi

Gdy parę dni temu w internecie została zainicjowana akcja #NoweOtwarcie, mało kto mógł się spodziewać, że spotka się ona z aż takim...

Jacek, królu złoty – wróciłeś!

Przed obecnym sezonem niektórzy żywili nadzieję, że będzie w klubie pewna osoba, która zamknie usta wszystkim krytykom. Człowieka, o którym mówiono, nie...

„Wysokie” wynagrodzenie nowego prezesa Korony. Wy tak na poważnie?

W ostatnich dniach w przestrzeni medialnej, a także na sesji Rady Miasta, podniosło się larum dotyczące wynagrodzenia nowego prezesa Korony Kielce. Polityczne...

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj