#NoweOtwarcie to…? Kibicu Korony, wyraź swoje zdanie!

Dokładnie za tydzień, w czwartek, nowa Rada Nadzorcza i Zarząd Korona S.A. przedstawią plan restrukturyzacji klubu pod kątem finansowym i sportowym. Obserwujemy właśnie ważny moment w historii Korony i istotne, by w tej chwili, jako kibice, czynnie w tym uczestniczyć, wspólnie pomagając w odbudowie „Żółto-czerwonych”. Bo kto najlepiej orientuje się w kwestii Korony, jeśli nie jej kibice właśnie?

Zamysłem akcji „#NoweOtwarcie to…” jest publiczne wyrażenie swojej opinii na temat oczekiwanych zmian związanych z funkcjonowaniem Korony Kielce, a następnie zgromadzenie tych wypowiedzi w jednym miejscu. Czego brakowało, co Was bolało przez te ostatnie miesiące / lata, gdzie powinny nastąpić roszady, jakie macie pomysły na poprawę przyszłości Korony? Co jest dobrego, a co złego?

Gdy w maju 2020 r. pisałem te słowa, mało kto mógł się spodziewać, że parę miesięcy później rzeczywiście realnym scenariuszem będzie sytuacja, w której piłkarze-klub-kibice-miasto mogą stanowić jedność i iść w tę samą stronę. Teraz jednak przed wszystkimi został do postawienia najważniejszy krok – krok wprowadzający te plany w życie. Należy zakładać, że nowi rządzący faktycznie mają już pewną, konkretną wizję, jednak coś, czego w ostatnim czasie brakowało wokół Korony to wsłuchiwanie się w głos kibiców. Decyzje wprowadzające w irytację fanów to niestety chleb powszedni niedawnego okresu i jeden z głównych powodów, dla których wiele osób odwróciło się od Korony. Nauczeni doświadczeniem sprawmy, by w tak ważnych momentach dla klubu, kibice nie byli już tylko biernym obserwatorem rzeczywistości.

#NoweOtwarcie – zalejmy internet tym hashtagiem!

Napisz swoje spostrzeżenia na temat Korony! Jeżeli jesteś użytkownikiem Twittera, ważne, by swój wpis otagować hashtagiem #NoweOtwarcie. Jeśli limit znaków na TT będzie niewystarczający, możliwe jest napisanie kilku tweetów, ale pamiętajcie o hashtagu – dzięki niemu będzie łatwo odnaleźć Wasze posty. Jak może wyglądać przykładowy tweet?

#NoweOtwarcie to dbanie o dobry kontakt z klubowymi legendami i zaangażowanie ich w funkcjonowanie klubu. Może taki Pavol Stano, Paweł Sobolewski czy Paweł Golański mogliby podsyłać do sprawdzenia talenty z ich okolic? Wykorzystajmy naszą kilkunastoletnią historię w Ekstraklasie!

Oczywiście zacytowane będą tylko i wyłącznie merytoryczne oraz kulturalne wpisy. W przypadku dłuższych, wielowątkowych przemyśleń, dobrym rozwiązaniem na TT będzie zrobienie screena w edytorze tekstu i wrzucenie jako obrazek. Jeżeli jako formę wypowiedzi preferujesz portal Facebook, napisz pod TYM postem na naszym portalu bandaswirow.com lub na fanpage’u Siejo TV. Jeśli nie masz konta na TT/FB lub preferujesz kontakt mailowy, odezwij się pod adres: redakcja@bandaswirow.com. Miło, jeśli do akcji do włączą się też inne okołokoroniarskie media – posty publikowane na Waszych platformach też będą wzięte pod uwagę!

Deadline wysyłania wypowiedzi ustalmy do końca niedzieli. Następnie opublikowane przez Was posty zostaną wklejone w jeden długi artykuł na portalu bandaswirow.com, a także będą przekazane Radzie Nadzorczej Korony S.A. i Zarządowi. Dzięki temu klub w dość prosty sposób będzie miał szansę sprawdzić kibicowskie nastroje wokół Korony. Fani z kolei mogą realnie pomóc w odbudowie tego klubu – kto wie, może wiele z Waszych propozycji zostanie wcielone w życie? Jedno jest pewne – im więcej wypowiedzi, tym lepiej. Pokażmy, że wokół Korony jest mnóstwo zaangażowanych kibiców, którym zależy na dalszych losach i warto dla nich walczyć o ten klub! Nie możemy pojawić się na trybunach, zatem niech będzie to inny sposób zaznaczenia swojej obecności w tych ciężkich czasach.

Mobilizacja! Czas marazmu wokół Korony za nami!

Michał Siejak
Michał Siejak
Na pierwszym meczu Korony pojawiłem się w 1998 roku i od tej pory wszystko się zaczęło... Działalność medialną wokół klubu rozpocząłem w 2007 roku, kiedy to przez 4 lata współprowadziłem portale kibiców - KoronaKielce.net i MKS-Korona-Kielce.pl, działając jednocześnie w SKKK "Złocisto Krwiści". W latach 2011-2019 tworzyłem telewizję klubową Korona TV. Teraz koroniarsko udzielam się na kanale Siejo TV na YouTube, w audycji "To My Scyzory" w Weszło FM i na portalu bandaswirow.com. Zawodowo realizuję materiały wideo dla Canal + Sport i kilku innych projektów.

Ostatnie artykuły

#WalczyszKorono 2 (wideo)

Pierwsza odsłona tej akcji zakończyła się sporym sukcesem… Mówią, że drugie części zawsze wychodzą gorzej i to zwykle odgrzewane kotlety… W tym...

Budzimy się! Czas na #WalczyszKorono 2!

Do startu rozgrywek I ligi pozostało już tylko kilka dni. Przed Koroną Kielce prestiżowe starcie z Widzewem Łódź, a my mamy wrażenie, że...

Sztuka pożegnań – pięta achillesowa w Koronie

Tekst o odejściu z Korony Mateusza „Rooneya” Bukłata okazał się być - póki co - najbardziej poczytnym w krótkiej historii www.bandaswirow.com, odbił...

Mateusz Bukłat odszedł z Korony… „Rooney” – dziękujemy za WSZYSTKO!

Mati, „Pan Bu”, „Bunio”, po prostu „Rooney”! Od 1 stycznia 2021 roku swoją 10-letnią pracę dla klubu zakończył Mateusz Bukłat - jedna...

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj