Kibice dla młodych – weź udział w pięknej inicjatywie!

Korona Kielce od lat słynęła w całej piłkarskiej Polsce z powodu niezwykłego zjednoczenia klubu z kibicami. Dlatego tym bardziej teraz, kiedy sytuacja jest bardzo trudna, liczą się wszystkie gesty, które uwypuklają tę solidarność. W sieci powstała kolejna inicjatywa mogąca przerodzić się w piękną sprawę!

O co chodzi? Wszyscy dobrze wiemy, że jeżeli w ostatnich miesiącach czy już nawet latach wewnątrz Korony było coś pozytywnego, to dotyczyło to zespołów młodzieżowych. Mistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów wywalczone w 2019 roku zapisało się jako piękne wspomnienie w pamięci wszystkich osób o żółto-czerwonych sercach.

Ale kolejne pokolenia trzeba wychowywać cały czas i nie tracić tego z uwagi nawet jeśli przy samym klubie i pierwszej drużynie atmosfera jest daleka od ideału.

Jeden z kibiców Korony, Mikołaj Kęczkowski, zainicjował zbiórkę o nazwie #dlaMłodych, która ma na celu zebranie 7300 złotych celem kupna sprzętu sportowego przeznaczonego dla młodych zawodników z drużyn CLJ oraz rezerw.

W opisie akcji czytamy m.in.:

„Proponujemy aby w zamian za pieniądze wydane na bilet ze Stomilem Olsztyn przeznaczyć je na niniejszą zbiórkę.

Sprzęt zostanie niezwłocznie przekazany Klubowi Korona SA po zakończeniu zbiórki oraz nabyciu. Wszystko zostało dokładnie przeanalizowane.

Co kupimy?

– 6x spadochron obciążeniowy

– 6x trenażer do odbijania piłki

– 2x maty zasłaniające do celności strzału

– 2x murki do stałych fragmentów gry

– piłki najwyższej jakości!”

I my zachęcamy z całego serca do wzięcia udziału w tej akcji! Zwłaszcza, że kwota proponowana jako cegiełka każdego z nas jest niewielka, a jakże symboliczna – 19,73 zł. Niech to będzie promyk uśmiechu w tych trudnych czasach oczekiwania!

Marcin Długosz
Marcin Długosz
Od dziecka chciałem być blisko Korony Kielce i udało mi się to osiągnąć. Pracuję przy klubie odkąd mam 16 lat - najpierw jako dziennikarz CKsport, potem członek Biura Prasowego od lutego 2016 do marca 2018, a jeszcze później jako redaktor naczelny CKsport. Z Mateuszem Żelaznym skomentowałem też dziesiątki meczów Korony w radiu eM. Obecnie mieszkam w Warszawie i jestem częścią działu sportowego Super Expressu. Klub to dobro wspólne każdej osoby o żółto-czerwonym sercu - jeśli tylko mogę jakoś pomóc, to nie może mnie tu zabraknąć!

Ostatnie artykuły

Głos Trybun: Za klub, za MKS!

Jest styczeń 2021, kolejny lockdown, wszystko pozamykane, przerwa pomiędzy rundami naszej wspaniałej krajowej piłki, dużo wolnego czasu, może nawet za dużo… Kolejny...

Zagraniczny zaciąg? Kibicujemy, ale i czuwamy

Kiedy obserwuję sobie nasze środowisko piłkarskie i miałbym wybrać najbardziej podejrzliwych kibiców klubu w Polsce to nie mam wątpliwości, że wybrałbym Koronę...

Ze skrajności w skrajność

Skrolując czasem społecznościówki łapię się na tym, że lubię zatrzymać się przy jakimś totalnie neutralnym, albo wręcz pozytywnym tekście. Myślę wtedy -...

„To My Scyzory” – Zmiany w dziale marketingowym i sportowym

Wczorajsza audycja w Weszło FM ruszyła chwilę po ogłoszeniu przez klub odejścia Iwo Kaczmarskiego i zatrudnienia Darii Wollenberg na stanowisku dyrektora marketingu...

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj