Dulnik: Znalazłem inwestora dla Korony

Jednym z niedzielnych gości „Cafe Futbol” był prezes Suzuki Motor Poland – Piotr Dulnik. O dziwo, występ ten przeszedł bez większego echa, choć przedstawiciel głównego sponsora Korony Kielce poruszył wiele istotnych kwestii związanych z naszym klubem. Ważnym tematem był wątek nowego inwestora, który postanowiliśmy rozwinąć. Prezes Suzuki oficjalnie przyznał, że znalazł dla Korony firmę, która byłaby zainteresowana zainwestowaniem w Koronę.

– Latem pomagałem w poszukiwaniu inwestorów dla Korony Kielce. Takich znalazłem. Oprócz roli sponsora byłem zatem zaangażowany w ratowanie tego klubu – rozmowy z piłkarzami, trenerami, zarządem. Równolegle odbywałem też spotkania z prezydentem miasta Kielce, panem Bogdanem Wentą. Mieliśmy więc narzędzia do ratowania tego klubu. Z jednej strony inwestor, z drugiej prezydent Kielc, który dostał pełnomocnictwo od Rady Miasta do dokonania zakupu klubu – wyjaśniał w „Cafe Futbol” Piotr Dulnik.

Prowadzący program, Przemysław Iwańczyk, nie dopytał jednak o szczegóły dotyczące inwestora, choć dla wielu kibiców Korony na pewno jest to interesująca kwestia. Postanowiliśmy poszerzyć wiedzę w tym zakresie, pytając u źródła, tj. samego Piotra Dulnika.

W momencie, gdy Korona miała problem z realizacją zobowiązań, rozpoczęły się rozmowy na wielu polach. Szukaliśmy wyjścia z sytuacji. Wówczas nie byłem pewien czy miasto zdecyduje się na wykup klubu, więc znalazłem inwestora, który byłby zainteresowany przejęciem tych akcji. Jest on gotów zrobić to nadal – mówi Dulnik i kontynuuje: – W momencie wyrażenia woli odkupu Korony przez miasto odsunąłem się w cień w tej kwestii, nie znaczy to jednak, że temat nie może mieć kontynuacji w przyszłości. Jeżeli prezydent Bogdan Wenta uzna, że będzie potrzebował wsparcia merytorycznego i finansowego to ten inwestor jest gotów na wejście do Korony – opisuje sytuację prezes Suzuki Motor Poland.

Wspomnianym inwestorem jest firma współpracująca z prezesem Dulnikiem. To bardzo duży gracz, znajdujący się w TOP 10 dealerów samochodowych w Polsce.

fot. Cafe Futbol

W trakcie programu Polsatu Sport telefonicznie łączono się również z prezydentem Bogdanem Wentą, który przedstawił swoje spostrzeżenia na temat dalszego funkcjonowania Korony. – Nasze założenia i wizja z prezesem Piotrem Dulnikiem są wspólne. To, co dzieje się na boisku to jedna rzecz. Wszystko, co wokół, cała struktura – to bardzo istotne elementy układanki. Naszym zadaniem będzie teraz, razem z panem Dulnikiem – zbudować te struktury właściwie. Finansowanie nie może polegać na tym, by zakładać budżet, ten budżet realizować, a później dokładać do niego jeszcze 2, 3 czy 4 mln. Czeka nas długa i ciężka droga, ale z takimi ludźmi jak pan Dulnik będzie ona możliwa do pokonania – oceniał Wenta. 

Temat własnościowy nie był jedynym, jaki został poruszony w kontekście Korony. Przemysław Iwańczyk pytał, jak bardzo „oberwało” się firmie Suzuki Motor Poland ze względu na zawirowania wokół Korony. – Rzeczywiście latem sytuacja klubu była trudna, jako Suzuki Motor Poland mieliśmy z tego tytułu problemy czysto PR-owe. Sam byłem wielokrotnie pytany przez kibiców czy dziennikarzy o to, co zrobię w tej sytuacji. Trzeba jednak pamiętać, że my jesteśmy tylko sponsorem, nie miałem argumentów prawnych i nie zarządzałem spółką Korona S.A., by zaistniałą sytuację zmienić – tłumaczył Dulnik.

Prezes Suzuki został zapytany również o to, co według niego jest najistotniejsze w sponsorowaniu sportu. – Emocje są ważną kwestią, dlatego jesteśmy zaangażowani w tak wiele gałęzi sportu. Natomiast ekwiwalenty reklamowe nie powalają na kolana. Dostaję pytania o to, czy mamy zwrot z inwestycji, jaką jest sponsorowanie Korony Kielce. Muszę przyznać, że w chwili obecnej, z danych, które posiadam – wydajemy więcej, niż otrzymujemy – zakończył Dulnik

Cały niedzielny program „Cafe Futbol” dostępny do obejrzenia TUTAJ.

Michał Siejak
Michał Siejak
Na pierwszym meczu Korony pojawiłem się w 1998 roku i od tej pory wszystko się zaczęło... Działalność medialną wokół klubu rozpocząłem w 2007 roku, kiedy to przez 4 lata współprowadziłem portale kibiców - KoronaKielce.net i MKS-Korona-Kielce.pl, działając jednocześnie w SKKK "Złocisto Krwiści". W latach 2011-2019 tworzyłem telewizję klubową Korona TV. Teraz koroniarsko udzielam się na kanale Siejo TV na YouTube, w audycji "To My Scyzory" w Weszło FM i na portalu bandaswirow.com. Zawodowo realizuję materiały wideo dla Canal + Sport i kilku innych projektów.

Ostatnie artykuły

Paweł Golański wraca do Korony!

Paweł Golański, po 6 latach przerwy, wraca do Korony Kielce! Tym razem w roli dyrektora sportowego - "Golo" będzie odpowiedzialny za wizję...

Głos trybun: Kibicem się jest… A nie bywa

Mój wpis jest kulminacją ciężkiej atmosfery wokół Klubu, która doprowadziła do odejścia Trenera. Nie będę tu pisał ani od ilu lat chodzę...

Głos trybun: Korona ma łączyć, a nie dzielić

Widząc co się dzieje wokół mojego ukochanego Klubu, poczułem się zobligowany, żeby wyrazić swoje zdanie na temat ostatnich wydarzeń. Rzadko piszę teksty...

Trenerze Bartoszek – dziękujemy!

Maciej Bartoszek odchodzi z Korony Kielce. Odchodzi z niej, mimo iż tematu jego zwolnienia teoretycznie nie było. Zanim jednak o najbardziej kontrowersyjnej...

Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Dla mnie ten Pan to wielki PR samego siebie i niewielka lub żadna pomoc dla Koronki (oczywiście nie biorę pod uwagę wykupu nazwy stadionu). Nigdy nie zrealizował żadnych obietnic które wygłaszał w mediach (transfery to tylko jeden z wielu przykładów). Tak więc szanujmy się i przestańmy ludziom mydlić oczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj