Dulnik: Znalazłem inwestora dla Korony

Jednym z niedzielnych gości „Cafe Futbol” był prezes Suzuki Motor Poland – Piotr Dulnik. O dziwo, występ ten przeszedł bez większego echa, choć przedstawiciel głównego sponsora Korony Kielce poruszył wiele istotnych kwestii związanych z naszym klubem. Ważnym tematem był wątek nowego inwestora, który postanowiliśmy rozwinąć. Prezes Suzuki oficjalnie przyznał, że znalazł dla Korony firmę, która byłaby zainteresowana zainwestowaniem w Koronę.

– Latem pomagałem w poszukiwaniu inwestorów dla Korony Kielce. Takich znalazłem. Oprócz roli sponsora byłem zatem zaangażowany w ratowanie tego klubu – rozmowy z piłkarzami, trenerami, zarządem. Równolegle odbywałem też spotkania z prezydentem miasta Kielce, panem Bogdanem Wentą. Mieliśmy więc narzędzia do ratowania tego klubu. Z jednej strony inwestor, z drugiej prezydent Kielc, który dostał pełnomocnictwo od Rady Miasta do dokonania zakupu klubu – wyjaśniał w „Cafe Futbol” Piotr Dulnik.

Prowadzący program, Przemysław Iwańczyk, nie dopytał jednak o szczegóły dotyczące inwestora, choć dla wielu kibiców Korony na pewno jest to interesująca kwestia. Postanowiliśmy poszerzyć wiedzę w tym zakresie, pytając u źródła, tj. samego Piotra Dulnika.

W momencie, gdy Korona miała problem z realizacją zobowiązań, rozpoczęły się rozmowy na wielu polach. Szukaliśmy wyjścia z sytuacji. Wówczas nie byłem pewien czy miasto zdecyduje się na wykup klubu, więc znalazłem inwestora, który byłby zainteresowany przejęciem tych akcji. Jest on gotów zrobić to nadal – mówi Dulnik i kontynuuje: – W momencie wyrażenia woli odkupu Korony przez miasto odsunąłem się w cień w tej kwestii, nie znaczy to jednak, że temat nie może mieć kontynuacji w przyszłości. Jeżeli prezydent Bogdan Wenta uzna, że będzie potrzebował wsparcia merytorycznego i finansowego to ten inwestor jest gotów na wejście do Korony – opisuje sytuację prezes Suzuki Motor Poland.

Wspomnianym inwestorem jest firma współpracująca z prezesem Dulnikiem. To bardzo duży gracz, znajdujący się w TOP 10 dealerów samochodowych w Polsce.

fot. Cafe Futbol

W trakcie programu Polsatu Sport telefonicznie łączono się również z prezydentem Bogdanem Wentą, który przedstawił swoje spostrzeżenia na temat dalszego funkcjonowania Korony. – Nasze założenia i wizja z prezesem Piotrem Dulnikiem są wspólne. To, co dzieje się na boisku to jedna rzecz. Wszystko, co wokół, cała struktura – to bardzo istotne elementy układanki. Naszym zadaniem będzie teraz, razem z panem Dulnikiem – zbudować te struktury właściwie. Finansowanie nie może polegać na tym, by zakładać budżet, ten budżet realizować, a później dokładać do niego jeszcze 2, 3 czy 4 mln. Czeka nas długa i ciężka droga, ale z takimi ludźmi jak pan Dulnik będzie ona możliwa do pokonania – oceniał Wenta. 

Temat własnościowy nie był jedynym, jaki został poruszony w kontekście Korony. Przemysław Iwańczyk pytał, jak bardzo „oberwało” się firmie Suzuki Motor Poland ze względu na zawirowania wokół Korony. – Rzeczywiście latem sytuacja klubu była trudna, jako Suzuki Motor Poland mieliśmy z tego tytułu problemy czysto PR-owe. Sam byłem wielokrotnie pytany przez kibiców czy dziennikarzy o to, co zrobię w tej sytuacji. Trzeba jednak pamiętać, że my jesteśmy tylko sponsorem, nie miałem argumentów prawnych i nie zarządzałem spółką Korona S.A., by zaistniałą sytuację zmienić – tłumaczył Dulnik.

Prezes Suzuki został zapytany również o to, co według niego jest najistotniejsze w sponsorowaniu sportu. – Emocje są ważną kwestią, dlatego jesteśmy zaangażowani w tak wiele gałęzi sportu. Natomiast ekwiwalenty reklamowe nie powalają na kolana. Dostaję pytania o to, czy mamy zwrot z inwestycji, jaką jest sponsorowanie Korony Kielce. Muszę przyznać, że w chwili obecnej, z danych, które posiadam – wydajemy więcej, niż otrzymujemy – zakończył Dulnik

Cały niedzielny program „Cafe Futbol” dostępny do obejrzenia TUTAJ.

Michał Siejak
Michał Siejak
Na pierwszym meczu Korony pojawiłem się w 1998 roku i od tej pory wszystko się zaczęło... Działalność medialną wokół klubu rozpocząłem w 2007 roku, kiedy to przez 4 lata współprowadziłem portale kibiców - KoronaKielce.net i MKS-Korona-Kielce.pl, działając jednocześnie w SKKK "Złocisto Krwiści". W latach 2011-2019 tworzyłem telewizję klubową Korona TV. Teraz koroniarsko udzielam się na kanale Siejo TV na YouTube, w audycji "To My Scyzory" w Weszło FM i na portalu bandaswirow.com. Zawodowo realizuję materiały wideo dla Canal + Sport i kilku innych projektów.

Ostatnie artykuły

Szkoda, że tak późno! Krzysztof Zając nie jest prezesem Korony!

Stało się, to co stać się musiało! Krzysztof Zając nie jest już prezesem Korony Kielce! Jest to konsekwencja czwartkowego przejęcia klubu przez...

W czwartek Korona będzie w rękach miasta. Prezydent Wenta wytypował niespodziewanego prezesa

Wydaje się, że Korona Kielce już za chwileczkę, już za momencik będzie w rękach miasta. W czwartek nastąpi oficjalne podpisanie umowy sprzedaży...

Mecz Pucharu Polski z Arką przełożony, ale Korona już trenuje

Sytuacja epidemiczna w Koronie Kielce powoli wraca do normalności. W środę drużyna wznowiła treningi po 10-dniowej kwarantannie. Z oczywistych względów nie odbędzie...

We wtorek to już na pewno… Będzie kibic zadowolony

To, co miało wydarzyć się w środę, stanie się w przyszły wtorek - takie zapewnienia płyną do nas z kieleckiego ratusza. To...

Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Dla mnie ten Pan to wielki PR samego siebie i niewielka lub żadna pomoc dla Koronki (oczywiście nie biorę pod uwagę wykupu nazwy stadionu). Nigdy nie zrealizował żadnych obietnic które wygłaszał w mediach (transfery to tylko jeden z wielu przykładów). Tak więc szanujmy się i przestańmy ludziom mydlić oczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj